MİLLİ Eğitim Bakanlığı tarafından tüm illerde başlatılan ‘Eğitim Tarihi Müzesi´ çalışması çerçevesinde  80 yıllık tarihe sahip olan okulumuzda “ Manisa İl Eğitim Müzesi “ açıldı.

         Milli Eğitim Bakanlığı´nın eğitim kurumlarının geçmişten günümüze kadar tarihi sergilemek ve okullarda kullanılan materyalleri gün yüzüne çıkarmak için tüm illerde başlattığı ‘Eğitim Tarihi Müzesi´ çalışması çerçevesinde Manisa´da 80 yıllık tarihe sahip olan okulumuzda müze açıldı. Müzemizin  açılışına Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer  ve eşi Fatma Dilek Güvençer, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Emekli öğretmenlerimiz ,okul müdürümüz Osman Kuşçuoğlu, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz  katıldı. Açılışın ardından Vali Güvençer, protokol üyeleriyle birlikte Eğitim Tarihi Müzesi´nde incelemelerde bulundu.  Daha sonra sayın valimiz ve protokol üyeleri  okulumuz emekli öğretmenleri ve öğretmenleri için  düzenlenen öğretmenler günü  programa katıldılar.

Sürekli olarak açık olacak müzemizden tüm okullarımız faydalanabilecek. Okullarımız bu müzemize ziyaretler düzenleyerek, öğrencilerimizin eğitim tarihinde geçmişte hangi malzemelerin kullanıldığını, neler yapıldığını, tarihi okulların ilk hallerini yakından görebilecekler.